Parafianie z Siedlec dotarli na Jasną Górę. W niedzielę 25 sierpnia w Częstochowie zakończyła się 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska.

Parafia Siedlce w kilku grupach

Dziewięć dni w upale, z bólem nóg i snem w namiotach czy stodołach, ale było warto. Parafianie z Siedlec po raz kolejny przyszli pokłonić się Matce Bożej. W tym roku na Jasną Górę pielgrzymowało aż 8130 osób w wieku od czterech miesięcy do 86 lat. W tym gronie było kilkanaście osób z parafii w Siedlcach. Szli w kilku grupach – numer 5, 19, 20 oraz 22.

Oprócz doświadczonych pielgrzymów z Siedlec i innych wiosek naszej parafii, w drogę wybrali się również ci, którzy mają na koncie nieco mniej przebytych kilometrów na pielgrzymim szlaku. Wszyscy jednak cieszą się, że swoich przedstawicieli wśród pątników miała nasza parafia. Siedlce i mieszkańcy okolicznych wiosek po raz kolejny udowodnili, że tradycja pielgrzymowania wciąż jest u nas żywa.

Pielgrzymka do Wilna, Rygi i Tallinna

Niedługo uczestników pielgrzymki czekają spotkania popielgrzymkowe. My natomiast przypominamy, że pielgrzymować można nie tylko pieszo, ale też autobusowo, a nasza parafia organizuje niedługo wyprawę pątniczą do Wilna, Rygi i Tallinna. Można się jeszcze zapisać.