Tradycja składania życzeń noworocznych jest znana od lat i wciąż żywa. Od czasów starożytnego Rzymu początek roku przypada 1 stycznia i to wówczas życzymy sobie wszystkiego najlepszego, często już o północy, przy butelce szampana. Parafia Siedlce koło Nowego Sącza również złożyła swoim wiernym życzenia na rozpoczęcie kolejnych 12 miesięcy. O mieszkańcach tych okolic pamiętało także wiele osób, którym bliskie są nasze tereny.

Siedlce, Nowy Sącz – życzenia do parafii

Zwyczajowo życzenia noworoczne dołączamy do życzeń świątecznych, które składamy przed Bożym Narodzeniem. Z okazji ostatnich świąt i nowego, 2020 roku, życzenia do parafii Siedlce nadesłali między innymi:

 • ksiądz Jan Piotrowski, biskup kielecki, były proboszcz parafii świętej Małgorzaty w Nowym Sączu;
 • posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji: Barbara Bartuś oraz Jan Duda;
 • druhowie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Siedlec, a także Janczowej;
 • dyrektorzy szkół podstawowych działających na terenie parafii Siedlce – w Łęce, Trzycierzu, Janczowej i Siedlcach;
 • wójt Leszek Skowron oraz przewodniczący rady gminnej, a więc przedstawiciele władz jednostki terytorialnej gmina Korzenna – aktualności z życia gminy będziemy starać się publikować na naszej stronie;
 • przedstawiciele krakowskiej pracowni witrażu, która przed laty wykonała witraże z postaciami świętych, zdobiące obecnie nawę główną naszego kościoła parafialnego pod wezwaniem świętej Tekli – dzięki nim mamy w świątyni postacie polskich świętych, które z trudem można spotkać na witrażach poza Polską, może jedynie incydentalnie;
 • ksiądz Stanisław Oracz z Piły;
 • ojciec Franciszek Oracz z Niemiec;
 • ksiądz Paweł Gołąb z Radgoszczy w powiecie dąbrowskim, były wikariusz siedlecki;
 • siostry zakonne pochodzące z parafii Siedlce, wśród nich między innymi siostra Beatrycze Niedzielska;
 • i wielu innych.

Wszystkim, którzy w ten sposób wyrazili swoją pamięć i szacunek, jaki żywią do parafii świętego Andrzeja Apostoła w Siedlcach, serdecznie dziękujemy, a ze swojej strony również życzymy wszystkiego najlepszego: spełnienia w nowym roku 2020 wszelkich szlachetnych zamierzeń.

Wizyta duszpasterska zwana kolędą – ciąg dalszy

Na terenie kolejnych wiosek trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W pierwszym tygodniu stycznia kapłani kontynuowali odwiedziny domów parafian zamieszkujących Siedlce, dotarli również do Łęki. W kolejnym tygodniu odwiedzą również Miłkową. Dziękujemy wszystkim tym, którzy ciepło ich przyjmują.

Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana w kolejnych dniach stycznia, w tak zwane dni powszednie księża będą jednak rozpoczynać obchód w godzinach popołudniowych, a nie, jak do tej pory, zaczynać przeważnie już o godzinie 8. O tym, jak się przygotować do przyjęcia duszpasterza, można przeczytać w naszym poradniku: Parafia Siedlce – wizyta duszpasterska zwana kolędą.

Pamiętajmy też, by w czasie rozmów z księdzem unikać tematów politycznych, telewizyjnych, a także międzynarodowych, takich jak pogoda czy sport. Skupmy się na przeżywaniu Roku Eucharystycznego.