W tym roku Wielkanoc przebiega zupełnie inaczej, niż mogliśmy to sobie wyobrazić jeszcze na początku Wielkiego Postu. Mimo to przeżyjmy ją zdrowo, spokojnie i – w miarę możliwości – wesoło. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że chociaż kościół Siedlce jest zamknięty dla większości wiernych, wciąż możemy łączyć się we wspólnej modlitwie, między innymi za pośrednictwem transmisji internetowych. Są one organizowane przez oficjalny kanał Youtube, który prowadzi parafia Siedlce.

Parafia Siedlce koło Nowego Sącza – transmisje z wielkanocnych mszy świętych

Jak można było usłyszeć w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej, również w Wielkanoc będziemy mogli obejrzeć transmisję mszy świętych z naszej parafialnej świątyni. Za pośrednictwem internetu będzie można uczestniczyć w rezurekcyjnej mszy świętej o godzinie 6, a także uroczystej sumie w Wielką Niedzielę, odprawianej jak zwykle o godzinie 11. Zapewne co najmniej jedna msza będzie też transmitowana w Poniedziałek Wielkanocny.

W tym roku te wyjątkowe chwile przeżywamy zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych, gdy Wielkanoc była okazją do spotkań w szerokim gronie, gdy odwiedzaliśmy się wzajemnie. Mimo że w Wielką Sobotę nie mogliśmy uczestniczyć w tradycyjnym święceniu pokarmów, nie pozwólmy, by zanikła wśród nas tradycja świątecznego śniadania. Zapewne wielu z nas przygotowało potrawy na świąteczny stół, upiekło ciasta, pomalowało jajka, tworząc z nich kolorowe pisanki. By przeżywać śniadanie wielkanocne w odpowiedniej atmosferze, rozpocznijmy je od modlitwy błogosławieństwa stołu wielkanocnego.

Na ten szczególny dzień życzenia do diecezjan wystosował biskup tarnowski Andrzej Jeż. – W tym czasie, kiedy pojawiły się bariery w komunikacji, jeszcze bardziej odczuwamy pragnienie wejścia w głęboką relację z drugim człowiekiem – podkreśla biskup w nagraniu, jakie pojawiło się na oficjalnej stronie diecezji tarnowskiej. Były proboszcz sądeckiej fary przekonuje też, by w tym czasie wrócić myślami do naszego chrztu. – Warto na powrót przypomnieć sobie, jak wielki dar otrzymaliśmy w tym sakramencie – zaznacza. Poniżej prezentujemy pełne nagranie życzeń biskupa Jeża.

Życzenia dla czytelników i sympatyków

Szanowni Państwo,
drodzy sympatycy parafii w Siedlcach,

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy Państwu złożyć
najserdeczniejsze życzenia – spełnienia
najskrytszych marzeń, odpoczynku w rodzinnym gronie, optymizmu, pogody
ducha. Ten rok jest szczególny dla nas wszystkich. Przed nami jeszcze wiele trudnych dni, ale świętujmy Wielkanoc w wyjątkowy sposób, łącząc się z naszymi bliskimi – tym razem za pomocą telefonów i innych środków komunikacyjnych.

Redakcja portalu Siedleckie Nowiny